آخرین مقالات

خرافه ‏پرستى؛ از رسانه تا جامعه

وهم و خیال، وسعت پروازش تا بیکرانه‏هاست. دست یافتن به دور دست‏ها، برفراز ایستادن، کامیابى و... همواره از ذهن بى‏نهایت انسانى مى‏گذرد؛ اما در درون دنیاىِ محدود مادى، تنها گاهى به واقعیت مى‏پیوندد.

ادامه مطلب
1395/5/3

ادیان و فرق در صحیفه رضویه

برای یک شیعه امامیه پس از قرآن، احادیث و روایات منقول از ائمه (علیهم السلام) معتبرترین نص و دلیل شرعی به شمار می‌آیند.

ادامه مطلب
1394/12/2

فتنه‌ی حدیث‌سازی و فتنه‌گران حدیث‌ساز

فتنه‌ی حدیث‌سازی و فتنه‌گران حدیث‌ساز

ادامه مطلب
1394/12/2

روش های تبلیغی وهابیت

مقاله

ادامه مطلب
1394/9/3

وهابیت و تخریب قبور متبرکه

علمای مکه در راس آنها، شیخ عبدالقادر شیبی کلیددار خانه کعبه، به دیدن ابن‌سعود آمدند، ابن سعود سخنانی ایراد کرد و در ضمن آن از دعوت محمد بن عبدالوهاب یاد کرد و اظهار داشت که احکام دینی ما، طبق فقه احمد بن حنبل است، حال اگر این سخنان در نزد شما پذیرفته...

ادامه مطلب
1394/8/9

فضیلت و اعمال عید قربان

در تعالیم دینی چهار روز است که به عنوان عید تعیین گشته است که عبارتند از: عید فطر، عید قربان، عید غدیر و روز جمعه.

ادامه مطلب
1394/7/2

اهداء صدقه و نذر برای اموات بت پرستی است

حکایت بهانه جویی های وهابیان برای ایجاد اختلاف و منازعه میان مسلمانان در طول تاریخ رشته ای دراز دارد. این بیراهه رفته ها برای دستیابی به آرمان های خویش که از آن جمله سیادت و برتری بر تمامی مذاهب و فرق اسلامی است.

ادامه مطلب
1393/12/1

مراسم جشن و عزا ، بدعت و حرام است

چنانکه بسیاری از فقهای گذشته و معاصر حتی برگزاری مجاس بزرگداشت و یادبود میلاد رسول اکرم را بدعت خوانده و حرام می دانند.در این نوشتار نیز برآنیم تا با پردازش این مساله از زوایای گوناگون، مشروعیت مساله بزرگداشت اولیاء و پوچ و غیر علمی بودن استدلالهای و...

ادامه مطلب
1393/12/1

مذهب باطنیه، چه مذهبی است؟

در سال 278 هجرى (چند سال قبل از ظهور عبیداللّه مهدى در آفریقا) شخص خوزستانى ناشناسى که هرگز نام و نشان خود را اظهار نمى کرد در حوالى کوفه پیدا شد. شخص نام برده روزها را روزه مى گرفت و شب ها را به عبادت مى گذرانید و از دست رنج خود ارتزاق مى کرد و مردم...

ادامه مطلب
1393/12/1

برخی از عقاید، فتاوا و تبلیغات وهّابیان

یکی از انگیزه های تهاجم وسیع وهابیت ضدّ مذهب اهل بیت (علیه السلام)، ترس و وحشت آنان از گسترش فرهنگ برخاسته از «قرآن» در میان جوانان و دانشمندان تحصیل کرده و استقبال آنان از این مکتب نورانی مطابق با سنت راستین محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) است.

ادامه مطلب
1393/6/22

بررسی ارتباط خوارج با وهابیت

خوارج گروهی بودند که در اواخر دهه ی چهارم قرن اول هجری به وجود آمدند. آنها فاقد بصیرت دینی و عملی بودند؛ لذا بیش از یک قرن و نیم دوام نیاوردند و نابود شدند.

ادامه مطلب
منبع: راسخون
1393/6/22

تماشای فوتبال جایز نیست

کاربرد لفظ گل، اوت و کرنر شرک است!!!

ادامه مطلب
1393/6/22
/ 2  (تعداد کل رکوردها:17)
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.