۱۳۹۵/۷/۱۶ تعداد بازدید: ۱۲۷
print

ارکان تبلیغ در دین اسلام، از سوی مبلغین بایدشناخته شود

مسئول گروه یاوران معنوی ستاد اربعین کشور گفت: جریان تبلیغ در دین اسلام دارای چهار رکن اصلی دین مداری مردم،اعتقاد و باور مردم به روحانیت، تبلیغ چهره به چهره و سلامت واخلاص است.

ارکان تبلیغ در دین اسلام، از سوی مبلغین بایدشناخته شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری،حجت‌الاسلام مسعود حاج ابراهیمی در همایش طلایه داران تبلیغ که یکشنبه ۱۱ مهر ۹۵ در مصلای امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار شد گفت: دین مداری مردم در وجود و فطرت آن ها گذاشته شده و نیاز به این دارد که بارور شود و در این مسیر هدفمند پیش برود و به همین منظور نیاز به متخصصین این حوزه یعنی روحانیت است که مردم به مبلغین دین اعتقاد دارند و برای شناخت مسائل دینی خود به انها مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: از نماز جمعه و جماعات گرفته تا مراسم محرم، صفر و دیگر مناسبت ها زمینه ای است برای تبلیغ چهره به چهره و بیان معارف دین و برای تبلیغ دین باید اخلاص داشت و یکی از علل انحراف در ادیان دیگر و یکی از ارکان سقوط، مثلا در مسیحیت عدم سلامت و  اخلاص است.

حجت‌الاسلام حاجی ابراهیمی با اشاره به نزدیک شدن به ماه محرم، این ماه را ماهی دانست که بیشترین تاثیر معنوی را می تواند در حوزه دین داری و فرهنگی بگذارد و زمان و مکان به خودی خود تأثیری ندارند، مگر به خاطر اتفاقی که در آنها رخ داده است و محرم ماهی است که کشتی نجات به حرکت در می آید و این فرصتی است که در زمان و مکان خودش جای استفاده دارد، مثلا سه ماه دیگر نمی شود حال و هوای مردم و فضای موجود در این ایام را به وجود آورد، پس باید قدر این فرصت را در لحظه دانست.

وی در بخش دوم صحبت های خود با اشاره به مراسم اربعین گفت: جریان اربعین یک جریانِ نه جدید بلکه نوپدید در جهان است، یعنی اینکه مراسم اربعین در سال های قبل وجود داشته ولی نه به این گستردگی و نه با این وضعیت و با توجه به  وضعیت ویژه اربعین مقام معظم رهبری دستوری را مبنی بر ایجاد ستاد اربعین صادر کردند.

حجت‌الاسلام حاجی ابراهیمی افزود: از سال ۹۳ ستاد اربعین در کل کشور تشکیل شد، که یکی از کمیته های آن کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین است که در زمینه آماده سازی معنوی زائران با مسئولیت سازمان تبلیغات اسلامی، زیر نظر استانداری ها فعالیت می‌کند.

وی گفت: باید منویات مقام معظم رهبری در باره ی اربعین به مردم منتقل شود و این فرصت محرم و صفر باید به بهترین شکل استفاده شود که اگر چنین نشود، این فرصت در حوزه های مختلف، از امنیت گرفته تا فرهنگ، تبدیل به بحران و تحدید خواهد شد.

مسئول  گروه یاوران معنوی ستاد اربعین کشور با اشاره به اینکه مراسم پیاده روی اربعین یک فاصله زمانی ۱۰ روزه است، ادامه داد: مسائلی از جمله ورود و خروج ها از کشور، نحوه ی چگونه رفتن و چگونه برگشتن و نحوه ی اقامت در کشور عراق، وسایل مورد نیاز و دیگر مسائلی که واقعا مهم هستند، باید بیان شود و باید کاری کنیم که آداب میهمانی را بدانیم.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.