۱۳۹۵/۷/۱۰ تعداد بازدید: ۶۲
print

اصلی ترین سد در مقابل تهاجم فرهنگی، فرهنگ نهضت عاشوراییان است

معاون فرهنگی، تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، اصلی ترین سد در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن را فرهنگ نهضت عاشوراییان دانست و گفت: باید این نهضت را تقویت کنیم.

اصلی ترین سد در مقابل تهاجم فرهنگی، فرهنگ نهضت عاشوراییان است

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری حجت‌الاسلام حسن بت شکن گفت: استکبار جهانی امروزه در هر زمان بیشتری در صدد تسلط بر منابع اقتصادی در تمام جهان است و به منظور رسیدن به این هدف راهی جز مسخ کردن ملت ها ندارد و راه مسخ کردن ملت ها از طریق فرهنگ صورت می گیرد.

حجت‌الاسلام بت شکن افزود: مسخ کردن ملت ها یعنی گرفتن فرهنگ ملت ها و ترویج فرهنگ مخرب غرب در میان آنها و میبینیم در این راه پول های فراوان و هنگفتی هم هزینه کرده و می‌کند.

معاون فرهنگی، پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری ادامه داد: استکبار جهانی برای تسلط بر دنیای اسلام در صدد است فرهنگ اسلام اصیل و اسلام ناب محمدی را نابود کند و اسلام آمریکایی را جایگزین آن کند، اسلامی که در برابر آنها هیچ مقاومتی نکند مثل اسلام وهابیت.

وی با اشاره به اینکه اصلی ترین سد در مقابل تهاجم فرهنگی، فرهنگ نهضت عاشوراییان است گفت: بنا بر اعترافات تمامی نظریه پردازان سیاسی و فرهنگی غرب اصلی ترین و محکم ترین سد در مقابل تهاج فرهنگی غرب، فرهنگ نهضت عاشورایی است.

حجت‌الاسلام بت شکن افزود: هر مسلمانی و به‌ویژه مسئولان فرهنگی کشور وظیفه دارند در حفظ و تقویت این فرهنگ کوشش کنند و از طرفی استکبار چون نمی تواند مستقیم در برابر این نهضت الهی ایستادگی کند، تلاش می‌کند آن را از محتوا خالی کند و وظیفه ی ماست که به دو شیوه در این مسیر تلاش و از این فرهنگ محافظت کنیم.

وی گفت: یکی بیان اهداف نهضت عاشورا که خیلی مهم است و این در خطبه ها و احادیث خود امام حسین(ع) بیان شده است و علاوه بر آن ائمه اطهار و علما و فقهای بزرگوار شیعه در طول تاریخ به تبیین آن پرداخته اند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی افزود: الگو سازی و نهادینه کردن فرهنگ عاشورا در جامعه دومین وظیفه ماست، اینکه نهضت سالار شهیدان به‌عنوان الگوی رفتاری ما مسلمانان باشد چون خود حضرت فرمودند:« لکم فیّ اسوة عمل من سرمشق شما است» با اینکه تعداد یاران امام حسین (ع) از نظر ظاهر اندک اند ولی برای تمام مردم الگو ارائه کرده است.

حجت‌الاسلام بت شکن گفت: الگوی سالخوردگان، مسلم بن عوسجه و حبیب ابن مظاهر، الگوی مردان جانباز و شجاع حضرت عباس (ع)، الگوی جوانان حضرت علی اکبر(ع)، الگوی نوجوانان حضرت قاسم بن الحسن(ع)، الگوی کودکان حضرت علی اصغر (ع)و الگوی زنان حضرت زینب کبری(س) هستند، یعنی برای حفظ دین حتی عزیزترین عزیزان خدا باید قربانی شوند.

وی افزود: قربانی کردن عزیز ترین ها در راه خدا همان کاری است که در طول تاریخ انبیاء الهی کردند و امام حسین (ع) فداکاری و جانبازی آنان را تکمیل کردکه در حدیث هم داریم خداوند اجازه نداد اسماعیل قربانی شود، ولی امام حسین (ع) اسماعیلی را به قربانگاه آورد و اجازه داده شد قربانی کند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری ادامه داد: یکی از فعالیت های این اداره کل در ماه محرم همین است که لازم است مبلغین اعزامی هیئت های مذهبی و مداحان از فرصت  محرم استفاده کنند و به ترویج فرهنگ اصیل عاشورا بپردازند و ان شاء الله خداوند در این راه توفیق هرچه بیشتر نصیبمان کند.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.