۱۳۹۵/۷/۱۶ تعداد بازدید: ۱۱۹
print

مجالس وعظ و روضه، گسترش دهنده ی اهداف قیام امام حسین (ع)

قاسم سلیمانی در جمع مبلغین اعزامی ماه محرم گفت: برپایی عزاداری و مجالس وعظ و روضه باعث گسترش عدالت، امامت، احکام، مفاهیم و شناساندن اهداف قیام امام حسین (ع) به دنیا است.

مجالس وعظ و روضه، گسترش دهنده ی اهداف قیام امام حسین (ع)

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، قاسم سلیمانی در همایش طلایه داران تبلیغ که یکشنبه ۱۱ مهر ۹۵ در مصلای امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار شد، گفت: قبل از اینکه دین مبین اسلام از جانب خدا برای انسان ها تعیین شود، دختران زنده به گور می شدند، بتکده ها رواج داشت و انسانیت بیشتر به حیوانیت نزدیک بود، تا اینکه حضرت محمد به پیامبری برگزیده شد.

سلیمانی گفت: پیامبر به منظور ترویج و تبلیغ دین متحمل رنج ها، شکنجه های زیادی شد و مسلمان بسیاری در این راه به شهادت رسیدند تا اینکه دین اسلام به پیروزی رسید، مکه فتح شد و پیامبر در واقعه ی غدیر به صورت عمومی حضرت علی را به جانشینی و امامت برگزید، اما  که بعد از رحلت رسول خدا چه رخ داد و با اهل بیت پیامبر چه کردند.

استاندار چهار محال و بختیاری ادامه داد: بعد از رحلت حضرت رسول (ص) بیعت شکنان ظلم ها کردند و جنگ ها آفریدند، جنگ هایی از جمله جنگ جمل، صفین و نهروان که نماد سه قشر مشخصِ مارقین، قاسطین و ناکثین است.

وی با شرح سه فرقه ی قاسطین، ناکثین و مارقین گفت: مذهب ما مکمل دین ماست و عدالت و توجه به عدالت گستری یکی از اصول مهم دین و مذهب ماست، امام علی (ع) مظاهر ولایت، امامت و عدالت و پایه گذار این دو اصل است.

سلیمانی افزود: اما عاشورای حسین چیز دیگری است و اگر عاشورا نبود، رسالت پیامبر اعظم (ص) به دست ناکثین و مارقین و قاسطین دین را منحرف می کردند، نه امامتی تداوم پیدا می کرد و نه عدالتی گسترش پیدا می کرد.

وی ادامه داد: تا اینجای کار رسالت پیامبر گرامی اسلام(ص)، گسترش اسلام، مشخص شدن اقشاری که به دین اسلام ضربه می زدند، تعیین کننده بود، ولی حماسه ی عاشورا  که در طول تاریخ بی نظیر بود و عده ی قلیلی در مقابل عده ی زیادی از ستمگران، انسان های به ظاهر مسلمانان، ظالمان  و بی دینان ایستادگی  کردند، امر به معروف و نهی از منکر کردند و عدالت را ترویج دادند و در آخر امام حسین (ع) خطاب به آنان گفت: اگر دین ندارید، آزاده و انسان باشید.

استاندار چهار محال و بختیاری با اشاره به اینکه امام حسین (ع) عدالت، انسانیت، آزادگی و احکام و معارف دین مبین اسلام را ترویج دادند، بیان کرد: تلاش امام حسین (ع) سرنوشت بعد خود را مشخص کرد و در زمان حال ما باید جلوی دشمن مان آمریکا، ایستادگی و مقاومت کنیم که در نهایت خون بر شمشیر پیروز است.

وی گفت: همه باید در راه اسلام متحد شویم و در این راه از چیزی نترسیم و بر خود ببالیم که ادامه دهنده مکتب حسینی هستیم، کار حماسی را امام حسین (ع) و یارانش و رواج و تثبیت این حماسه را زینب کبری (س) انجام دادند و اگر نبود حضرت زینب کبری(س) این قیام از بین می رفت و امام حسین (ع) به ما یاد داد که ما میتوانیم بر طاغوت زمان خود پیروز شویم و انقلاب اسلامی را به وجود آوریم.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.