۱۳۹۵/۷/۱۶ تعداد بازدید: ۱۳۱
print

کسب ۹ رتبه ی سه رقمی حاصل تلاش دانش آموزان صدرا در چهار محال و بختیاری

رابط مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا در چهار محال و بختیاری از کسب ۹ رتبه ی سه رقمی و پذیرش صد در صدی دانش آموزان دختر و پسر این مدارس در دانشگاه های دولتی خبر داد.

کسب ۹ رتبه ی سه رقمی حاصل تلاش دانش آموزان صدرا در چهار محال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، جوانبخت خدادادی با اعلام این خبر گفت: دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا با هدف شناسایی، جذب و تربیت نوجوانان مستعد و علاقمند به تحصیل در رشته علوم و معارف اسلامی، تربیت و تامین کادر متخصص و متعهد در رشته علوم دینی و اسلامی، زمینه سازی برای تحقق سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ در حوزه ی معارف دینی تاسیس و وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است.

خدادادی کادر آموزشی مجرب و متبحر، هوشمندی کلاس های آموزشی، وجود کتابخانه تخصصی، فضای معنوی و بانشاط، مشاوران با تجربه، برگزاری  اردوهای فرهنگی، علمی، زیارتی و تفریحی، تنوع فعالیت های پرورشی و فوق برنامه، تعامل پویای مدرسه و خانواده، استفاده از فناوری و تکنولوژی نوین در تدریس را از شاخصه های اصلی دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا دانست.

وی با اشاره به کسب ۹ رتبه ی سه رقمی از سوی دانش آموزان دختر و پسر مقطع چهارم این مدارس گفت: محمد امین مسلمی با کسب رتبه ی ۱۰۱، سجاد خلیل زاده با رتبه ی ۳۷۰، سجاد همتی بروجنی با کسب رتبه ی ۴۸۲، محمد علائی فرادنبه با رتبه ی ۵۴۶، مهدی رحمانی بلداجی با رتبه ی ۶۱۸، هادی اسد الهی با رتبه ی ۷۴۹ و محمد رضا حاتمیان بروجنی با کسب رتبه ی ۹۴۶ از دبیرستان پسرانه ی علوم و معارف اسلامی صدرا در کنکور سراسری ۹۵  خوش درخشیدند.

جوانبخت خدادادی افزود: از دبیرستان پسرانه ی بروجن، محمد امین مسلمی در رشته ی  کارشناسی ارشد پیوسته ی علوم قضایی، پنج نفر در رشته ی حقوق، دو نفر در رشته ی فقه و مبانی حقوق اسلامی، یک نفر در رشته ی آموزش کودکان استثنایی، یک نفر در رشته ی پژوهشگری علوم اجتماعی و بقیه در رشته های مدیریت صنعتی و بازرگانی قبول شدند.

رابط مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای چهار محال و بختیاری با بیان اینکه از دو دبیرستان دخترانه و پسرانه ی فارسان پنج نفر در دانشگاه فرهنگیان قبول شدند، ادامه داد: از دبیرستان دخترانه ی علوم و معارف اسلامی شهرستان فارسان، مریم سلیمانی با کسب رتبه ی۱۵۲ و بهاره امامی با رتبه ی ۸۹۲ توانستند حائز دو رتبه ی سه رقمی شوند و در دو دانشگاه فرهنگیان اصفهان و حضرت معصومه (س) قم مشغول به ادامه تحصیل شوند.

وی گفت: در سال تحصیلی گذشته یعنی سال ۹۵-۹۴ تعداد سال چهارمی ها در دو دبیرستان دخترانه و دو دبیرستان پسرانه  ۴۷ نفر بودند که از این تعداد به‌عنوان مثال دبیرستان پسرانه بروجن که ۱۵ نفر دانش آموز داشته ۷ نفر رتبه ی زیر هزار و ۸ نفر رتبه ی زیر ۵ هزار کسب کردند. در دبیرستان دخترانه ی صدرای فارسان ۹ نفر سال چهارمی وجود داشت که این دانش آموزان هم در کنکور امسال دو رتبه ی زیر هزار کسب کردند،دو دبیرستان دخترانه ی بروجن و پسرانه ی فارسان هم خوب بودند ولی انتظار ما از این دبیرستان ها بیشتر از این بود.

 خدادادی افزود: تمام سعی ما در این مدارس این است که دانش آموزان این مدارس از جهت اعتقادی، اخلاقی و در بحث احکام و در کل در بحث علوم و معارف اسلامی رشد کنند و دانش آموز اگر معتقد و با اخلاق بار بیاید و نسبت به توحید، نبوت،معاد، عدل و امامت و اصول و عقائد شناخت ذهنی خوبی پیدا کند و این شناخت ذهنی را به باور عینی، قلبی  و اعتقاد تبدیل کند و آشنای به احکام و عامل به احکام، انجام واجبات و ترک محرمات و متخلق به اخلاق اسلامی که هم خوش اخلاق باشد و هم دارای به مکارم اخلاق باشد، رشد می‌کند و فرد مفیدی برای جامعه ی اسلامی می‌شود.

رابط مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا در اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه آمار ثبت نامی سال تحصیلی ۹۶ـ ۹۵ گفت: در دوره اول ۱۵۲ نفردانش آموز، ۵۲ نفر هفتم، ۵۰ نفر هشتم و نهم هم ۵۰ نفر و  در دوره ی دوم، دو نظام حاکم است، یکی نظام ۶، ۳، ۳  که کلاس نهم را خوانده و به کلاس دهم می روند، در این پایه چهار کلاس داریم که آمار آنها چهار تا ۳۰ نفر و مجموعا در این پایه  120 نفر دانش آموز داریم که البته متقاضی بسیار بیشتر است که ما سهمیه برای جذب نداشتیم در پایه ی سوم هم ۱۰۵ نفر و در پایه ی چهارم ۹۲ نفر که مجموع دانش آموزان دوره ی اول و دوم در شهرستان های بروجن و فارسان چیزی حدود ۴۷۰ نفر دانش آموز است. 

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.