۱۳۹۵/۷/۱۴ تعداد بازدید: ۱۴۳
print

اختتامیه جشنواره استانی سوره مبارکه یس در شهرکرد برگزار شد

رئیس سازمان دارالقرآن کشور در آیین اختتامیه جشنواره سوره یس گفت: گاهی پول هایی برای انجام فعالیت های قرآنی اختصاص می یابد ولی متأسفانه در جاهای دیگر خرج می‌شود.

اختتامیه جشنواره استانی سوره مبارکه یس در شهرکرد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، مهدی قره ‌شیخ‌لو، رئیس سازمان دارالقران کشور، در آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان جشنواره سوره مبارکه یاسین و طرح رحله ۲ که با حضور مسئولان قرآنی استان و برترین‌ها و برگزیدگان این طرح در مجتمع  رفاهی لاله شهرکرد برگزار شد گفت: ما تا رسیدن به کشور قرآنی خیلی فاصله داریم.

وی با تاکید بر اینکه حضور بانک‌ها و دیگر موسسات مالی به‌عنوان حامی فعالیت‌های قرآنی در گسترش ترویج قرآن موثر است، گفت: به‌عنوان نمونه در ورزش سرمایه‌های بسیاری خرج می‌شود ولی باید به این نکته توجه کرد که ورزش ما وقتی می‌تواند اثرگذار باشد که بین قرآن و ورزش توازن وجود داشته باشد و اخلاق قرآنی حاکم شود.

رئیس سازمان دارالقران کشور با بیان این که در کشور ما هنوز حق قرآن آن گونه که باید ادا نشده است، تصریح کرد: گاهی پول‌هایی برای انجام فعالیت‌های قرآنی اختصاص می‌یابد ولی متاسفانه در جاهای دیگری خرج می‌شود و گاهی نه فقط از بی‌پولی که از مدیریت بد در خرج بودجه‌ها رنج می‌بریم.

وی خانواده شهید محمد حسن قاسمی، شهید مدافع حرم، را از نمونه خانواده‌های قرآنی معرفی کرد و اظهار کرد: اگر خانواده‌ها نسبت به تربیت قرآنی فرزندان خود کوتاهی کنند باید جوابگوی اسلام باشند.

قره شیخلو تصریح کرد: در قرآن به پیامبر امر شده است که به مردم بگوید با یکدیکر به درستی سخن بگویند ولی این ویژگی در جامعه ما نمود کمی دارد و باید دید ما چقدر قرآن را خوب می‌فهمیم که به آن عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید در خانه‌های ما روح قرآن جاری شود، افزود: لازمه اینکه فرزندان قرآنی شوند قرآنی شدن پدر و مادران است.

رئیس سازمان دارالقران کشور با بیان این که در موسسات قرآنی باید یک فضای قرآنی و اخلاقی حاکم باشد که نوجوانان آن جا را خانه خود بدانند، گفت: هم نظام اسلامی ما، هم مسئولین و هم مردم در نهادینه شدن فرهنگ قرآنی نقش به سزایی دارند.

قره شیخلو تصریح کرد: حفظ قرآن وسیله‌ای است برای انس با قرآن و کسی که حافظ قرآن باشد باید قرآن را در قلب، ذهن و زندگی خود داشته باشد.

یادآور می‌شود در این مراسم از پدر شهید محمد حسن قاسمی، شهید مدافع حرم، تقدیر شد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.