۱۳۹۵/۶/۶ تعداد بازدید: ۶۵
print

تاکید بر گسترش فرهنگ قرآنی در میان جوانان برای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی

عیسی خورشیدی، از داوران بین‌المللی و حافظان قرآن، در همایش حافظان کل قرآن استان خواستار گسترش فرهنگ قرآنی در میان جوانان و نوجوانان به‌منظور مقابله با آسیب‌های فضای مجازی ‎شد.

تاکید بر گسترش فرهنگ قرآنی در میان جوانان برای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی

                         

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، داور بین‌المللی و حافظ قرآن در جمع حافظان قرآنی چهار محال و بختیاری گفت: اگر نصف وقتی را که جوانان در برای سرگرمی در فضای مجازی تلف می‌کنند صرف حفظ قرآن کنند به طور متوسط در طول یک سال همه قرآن را حفظ می‌کنند.

خورشیدی تاکید کرد: فرهنگ تلاوت و حفظ قرآن کریم متعلق به ائمه اطهار(ع) است و ما شیعیان باید سعی کنیم به این بزرگواران تاسی کرده در راه تلاوت، حفظ و عمل به قرآن کوشش کنیم.

خورشیدی درباره برپایی کلاس‌های حفظ قرآن گفت: ما باید اول انس با قرآن را در بین مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان رواج دهیم و سپس قرائت قرآن‌آموز را درست کنیم و بعد بر حفظ قرآن متمرکز شویم.

وی افزود: مربیان قرآن باید همیشه به‌روز باشند و محفوظات خود را هر روز تکرار کنند تا کاملا بر تمام آیات تسلط داشته باشند، در این صورت است که این استاد برای شاگرد خود جذابیت دارد و شاگرد برای رسیدن به استاد تلاش می‌کند.

گفتنی است استاد عیسی خورشید، از داوران بین‌المللی و حافظ کل قرآن می‌باشد و در سال ۱۳۸۷ در بیست و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران رتبه اول رشته حفظ را به‌دست آورد و شش بار به‌عنوان سفیر قرآنی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات کشورهای مختلف شرکت کرده و رتبه برتر را کسب نموده است.

همایش حافظان کل قرآن کریم استان روز چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۹۵ در سالن اجتماعات اداره امور قرآنی استان برگزار شد.   

 

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.