۱۳۹۵/۷/۱۴ تعداد بازدید: ۱۲۶
print

شناسایی استعدادهای درخشان قرآنی در چهار محال و بختیاری آغاز شد

رئیس اداره امور قرآنی: سازمان دارالقرآن الکریم برنامه های ویژه ای به منظور ترویج قرآن در جامعه اتخاذ کرده است که کشف استعدادهای قرآنی در رشته قرائت قرآن کریم یکی از آن برنامه هاست.

شناسایی استعدادهای درخشان قرآنی در چهار محال و بختیاری آغاز شد

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری مهدی پرتوی با بیان این نکته که ساختار خوب، طرح و برنامه، نیروی انسانی، و امکانات سخت افزاری مناسب چهار مؤلفه برای یک تشکیلات موفق هستند گفت: اگر بهترین امکانات، بهترین بودجه و بهترین ساختمان را در اختیار داشته باشیم، ولی نیروی انسانی مناسب تربیت نکنیم، مجموعه کارایی لازم را نخواهد داشت و گاهی نیروی انسانی کارآمد نقص های دیگر را پوشش می دهد.

رئیس اداره امور قرآنی استان با  اشاره به اینکه در حوزه فعالیت‌های قرآنی در استان به نیروهای متعدد با تخصص‌های مختلف نیاز داریم، افزود: در این زمینه هم به مدیران، حافظان، قاریان و هم به کسانی نیاز داریم که بتوانند کادرسازی و مربیان قرآنی تربیت کنند.

وی در ادامه با بیان این که سازمان دارالقرآن الکریم کشور برنامه های ویژه ای به منظورترویج قرآن در جامعه اتخاذ کرده است، که کشف استعدادهای قرآنی در رشته قرائت  یکی از آن برنامه ها می باشد افزود: اداره امور قرآنی استان نیز پیرو این طرح و به منظور پرورش استعدادهای قرآنی استان در مرحله نخست  نفرات اول مسابقات دانش آموزی دوره متوسطه اول  در مناطق ۱۷ گانه آموزش و پرورش را با همکاری اداره کل  آموزش و پرورش استان شناسایی کرده است که این افراد ۵۰ نفر هستند و پس از بررسی های لازم ۲۵ نفر از این تعداد برای طرح استعدادهای درخشان انتخاب می شوند و در سه دوره یک ساله تحت آموزش قرار می گیرند.

پرتوی در ادامه با اشاره به این که جامعه هدف این طرح نوجوانان و جوانان هستند، افزود: این قشر از جامعه، سرمایه انسانی ما هستند و سرمایه‌گذاری در این بخش بسیار حائز اهمیت است.

رئیس اداره امور قرآنی استان بابیان این مطلب که توجه ویژه ی طرح استعدادهای درخشان، به پرورش قاریان توانمند از میان همه رشته های قرآنی است ادامه داد: انتخاب هنر قرائت در این مقطع به دلیل تاثیر گذاری تلاوت زیبا بر قلب مخاطب وجذب افراد به سمت قرآن کریم و دین مبین اسلام بوده که این مورد تاکید روایات ائمه معصومین نیز هست.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.