۱۳۹۵/۷/۱۴ تعداد بازدید: ۱۰۵
print

برگزاری همایش هیئت های مذهبی و مداحان شهرستان اردل

همزمان با فرارسیدن ماه محرم همایش هیئت های مذهبی و مداحان شهرستان اردل برگزار شد.

برگزاری همایش هیئت های مذهبی و مداحان شهرستان اردل

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری، کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی اردل با بیان این خبرگفت: با فرارسیدن ماه محرم همایش هیئات های مذهبی و مداحان اردل با هدف بررسی مشکلات وساماندهی هیئت ها و مداحان برگزارشد.

سید اصغر حسینی اردلی با اشاره به اینکه دراین همایش مسئولین هیئت های مذهبی و مداحان حضور داشتندافزود: معایب و آسیب های مراسم عزاداری سید الشهدا با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی، محمد نوذری فرماندار اردل، فرماندهی نیروی انتظامی و دیگر مسئولین شهرستانی مطرح و به منظور مرتفع کردن این آسیب ها هم اندیشی شد.

حسینی اردلی افزود: دراین جلسه ابتدا حجت‌الاسلام حمید بهرامی سرپرست تبلیغات اسلامی اردل با خیر مقدم به حضور مسئولین هیئت های مذهبی و مداحان و مسئولین ادارت از همکاری همه در برپایی مراسم محرم تقدیر کرد.

دراین مراسم سرهنگ سپهوند فرماندهی نیروز انتظامی مسائل امنیتی و چگونگی برپایی عزاداری، مطالبی را در بُعد امنیتی و مسائل ذبح در روز تاسوعا و عاشورا بیان و از مسئولین هیئت ها و مداحان درخواست کرد تا هرگونه مسئله اجتماعی وامنیتی رابه پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی، مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، عزاداری امام حسین(ع) را مقابله  و مبارزه با دشمن بیان کرد و گفت:عزاداری امام حسین (ع) و ۷۲ تن یار باوفایش باید با شکوه و به دور از هر گونه خرافه و آسیب درشهرستان ها برگزار شود. 

 در پایان سجاد رئیسی مسئول کانون مداحان و مجید امیدی از مداحان شهرستان مداحی کردند.

 گفتنی است، این همایش ۱۲مهر ۱۳۹۵درسالن مهرگان اردل برگزار و به هیئت های مذهبی و مداحان بسته های فرهنگی نیز اهداشد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.