۱۳۹۴/۲/۱۶ تعداد بازدید: ۲۹۴
print

اعتکاف نقش بسزایی در خودشناسی انسان دارد

روحانی اعزامی از قم در جمع معتکفین روستای سیبک، اعتکاف را عاملی برای خودسازی و خدا شناسی معرفی کرد.

اعتکاف نقش بسزایی در خودشناسی انسان دارد

                                

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، روحانی مسجد صاحب الزمان (عج)روستای سیبک گفت: در فرهنگ اسلامى روى آوردن به اعتکاف، علاوه بر بهره بردارى از فیض معنوى آن، جهاد مقدس نیز هست، زیرا این مراسم عبادى، معنوى، نقش بسیار مهمى در رویارویى با نفوذ فرهنگ بیگانه ایفا مى‏ کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله رضایی افزود: جوانى که در مراسم اعتکاف، طعم شیرین ایمان و انس با خداوند را مى‏چشد، لذت‏هاى مادى و شهوانى در دیدگانش، حقیر و بى‏ارزش مى‏شود و به آسانى در گرداب فساد و باورهاى ضد دینى گرفتار نمى‏شود.

حجت‌الاسلام رضایی تصریح کرد: اعتکاف انس با معشوق است که زمینه را براى گسستن فرد از سرگرمى‏هاى پوچ فراهم مى‏آورد، انسان را با خداوند پیوند مى‏دهد و از آفت ‏خدا فراموشى و از خود بیگانگى نگه مى‏دارد.

وی ادامه داد: در عصر ما که زندگى ماشینى و پیچیدگى‏هاى آن، دیده‏گان انسان را به خود خیره کرده، روابط اجتماعى گسترده شده و خلاصه دامنه سرگرمى انسان به جلوه‏ها و مظاهر مادى توسعه یافته است، تاکید بر نقش سازنده اعتکاف، ضرورتى دو چندان مى‏یابد.

روحانی اعزامی از قم در پایان گفت: جا دارد مبلغان اسلامى و معتکفینی که لذت خلوت با معبود خویش را تجربه کرده اند  بیش از پیش بر نقش مهم آن تاکید ورزند تا این سنت دیرینه محمدى آن گونه که شایسته است، جایگاه خود را در جامعه اسلامى حفظ کند.

گفتنی است، امسال مسجد صاحب الزمان (عج) روستای سیبک پنجمین سالی است که پذیرای ۴۲ نفر معتکف خواهر می باشد .

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.