۱۳۹۳/۵/۲۵ تعداد بازدید: ۱۹۷
print

برترین های جشنواره ˈ تمدار بیت ˈ اردل معرفی شد

شهرکرد- ایرنا- برترین های هشتمین جشنواره شعر منطقه ای گویش های محلی با عنوان ˈ تمدار بیت ˈ روز پنجشنبه توسط دبیرخانه این جشنواره معرفی شدند.

برترین های جشنواره ˈ تمدار بیت ˈ اردل معرفی شد

به گزارش ایرنا در بخش آزاد این جشنواره سبزعلی قاسمی از شوشتر خوزستان، سلیم رزم آفرین از چهارمحال و بختیاری، مهرداد ناصری لو از خوزستان، اقبال طهماسبی از اردل چهار محال و بختیاری و رحیم جلیلی از مسجد سلیمانی خوزستان رتبه های برتر را کسب کردند.

در این بخش هیات داوران از فرزاد ظفریان از شهرستان اردل چهارمحال و بختیاری قدردانی کرد.

در بخش آیینی این جشنواره نیز افرا عسگریان از ایذه خوزستان، غلامعلی آستارکی از اصفهان، رسول سنایی از بهمئی کهکیلویه و بویر احمد ،خاطره خاتون جلدانی از خرم آباد لرستان ،سید اکبر سلیمانی از لنده کهکیلویه و بویراحمد و هادی مومنی از الشتر لرستان حایز رتبه های برتر شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: این جشنواره با میزبانی شهرستان اردل 497 اثر از شاعران استانهای زاگرس نشین دریافت کرد.

ˈجواد کارگران ˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: از این تعداد 307 اثر در بخش آیینی و 190 اثر در بخش آزاد شعر گویش های محلی پذیرفته شد.

به گفته ی وی آثار ارسالی از استانهای بوشهر،فارس،خوزستان، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان ،ایلام ،چهارمحال و بختیاری و برخی از شهرستان های مرکزی و قزوین بود.

در آیین اختتامیه این جشنواره استاندار چهارمحال و بختیاری بر حفظ سنت ها و فرهنگ غنی اقوام ایرانی تاکید کرد.

ˈقاسم سلیمانی دشتکی ˈ با اشاره به سفر استانی رییس جمهوری تاکید کرد: در سفر استانی آقای روحانی به استان چهارمحال و بختیاری گام های بلندی برای توسعه استان به ویژه شهرستان های استان برداشته شده است.

شهرستان اردل در 90 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و بیشترین جمعیت این شهرستان را اقوام بختیاری تشکیل می دهد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.