۱۳۹۵/۷/۱۵ تعداد بازدید: ۱۱۲
print

برگزاری سومین نشست شورای فرهنگ عمومی در بروجن

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن از برگزاری سومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجن با موضوع ترویج صحیح فرهنگ عاشورایی در بین جامعه و متولیان مراسم عزاداری، خبر داد.

برگزاری سومین نشست شورای فرهنگ عمومی در بروجن

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، مجید الهیان رئیس اداره بروجن در سومین نشست شورای فرهنگ عمومی درباره رفتارهای اجتماعی عزاداری گفت: اگر حسین را نداشتیم هیچ‌چیز نداشتیم، با توجه به فرارسیدن ماه محرم‌الحرام که با امام حسین (ع) عجین شده است و عشق ما هم حسینی  است، باید در این ایام استفاده کامل را ببریم و اقداماتی انجام دهیم تا مورد رضایت خداوند باشد.

حجت‌الاسلام الهیان در ادامه درباره مراسم‌های عزاداری گفت: مراسم عزاداری باید  به روش سنتی انجام شود و نگذاریم این عزاداری‌ها از حالت سنتی خود خارج شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی از برپایی مراسم عزاداری محرم زنده نگه‌داشتن نهضت عاشورا در دل مردم به‌ویژه نسل جوان و تأثیر جامعه است، اما به نظر می‌رسد هم‌زمان با تغییر شرایط جامعه در طول چند دهه گذشته، مراسم عزاداری‌های محرم نیز با ورود برخی بدعت‌ها با تغییراتی همراه شود و اثرات مخربی بر جای بگذارد.

حجت‌الاسلام الهیان عنوان کرد: تهدیدها و ورود خرافات و بدعت‌ها در هیئت‌های عزاداری را می‌توان آسیب جدی بر پیکره اهداف اصلی عاشورا و قیام امام حسین (ع) دانست.

گفتنی است، این نشست چهارشنبه ۱۴ مهر در دفتر امام‌جمعه بروجن با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان تشکیل شد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.