۱۳۹۵/۷/۹ تعداد بازدید: ۵۷
print

برگزاری نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در بروجن

اعضای ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبیِ بروجن، با هدف شناسایی و ساماندهی برنامه های ماه محرم تشکیل جلسه دادند.

برگزاری نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در بروجن

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، مجید الهیان رئیس اداره بروجن گفت: روز سه شنبه  6 مهر ۹۵، پیرو دعوت از اعضای ستاد ساماندهی شئون فرهنگی، نشستی با هدف شناسایی و سازماندهی فعالیت ها و برنامه های ماه محرم در دفتر امام جمعه بروجن برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید الهیان در ابتدای این نشست، باعرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، ماه حزن و اندوه و ماه خاطره های تلخ خاندان پیامبر(ص) اظهار کرد: انسجام و یکپارچگی برنامه های هیئت های مذهبی در ماه محرم امسال نیاز به همکاری تمامی هیئت های مذهبی و مسئولین ادارات فرهنگی از جمله شهرداری، شورای شهر، سپاه و بسیج، نیروی انتظامی دارد.

وی اذعان کرد: سال گذشته ۱۳۰ مبلغ و مبلغه در ۱۰۵ مسجد،حسینیه، بقعه متبرکه و تکیه مشغول به فعالیت بودند که امسال نیز به مانند سال های قبل به تمامی مساجد و حسینیه ها روحانی و مبلغ اعزام خواهد شد.

حجت‌الاسلام الهیان گفت: نقش هیئت ها، نقش بسیار جدی در حفظ فرهنگ عاشورا است مردم ما از همین مجالس عزاداری با معارف دین آشنا شده اند پس باید در شناخت آفت هایی که مبتلا به  عزاداری و هیات ها است حساس باشیم.

حجت‌الاسلام الهیان در ادامه یاد آور شد: هیئت های مذهبی از موثر ترین و با ارزش ترین تشکل های مردمی هستند که هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد و هیچ قدرت دولتی نمی تواند در این سطح برنامه ریزی و اجرای برنامه داشته باشد. 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی افزود: مدیران هیئت ها باید به این واقف باشند که در برابر اجتماع یک مسئولیت تاریخی دارند با آگاهی از این مسئولیت تاریخی است که در دعوت از سخنران و مداح با ملاحظه و رعایت جوانب و با حساسیت بیشتری عمل خواهند کرد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.