۱۳۹۵/۷/۱۷ تعداد بازدید: ۱۹۱
print

برگزاری گردهمایی روحانیون شهرستان بروجن

گردهمایی بزرگ روحانیون به منظور هر چه بهتر برگزار شدن برنامه های ماه محرم در نماز خانه حوزه علمیه برادران بروجن برگزار شد.

برگزاری گردهمایی روحانیون شهرستان بروجن

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، رئیس اداره بروجن با اعلام این خبر گفت: ساماندهی و برنامه‌ریزی فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در ماه محرم نیاز به همفکری و هم‌اندیشی، روحانیون، ائمه محترم جماعات، مسئولین هیئت های مذهبی و فعالان فرهنگی مساجد دارد.

حجت‌الاسلام الهیان، در این گرده همایی که با همکاری حوزه علمیه برادران بروجن برگزارشده بود به بررسی آسیب‌های پیش روی هیئت‌های مذهبی در ماه محرم پرداخت و گفت: با توجه به جایگاه رفیع عزاداری و گوهر ارزشمندی که در آن نهفته است بدیهی است که دشمنان تلاش گسترده در جهت تخریب و تحریف آن دارند.

حجت‌الاسلام الهیان درباره زنده نگاه‌داشتن نهضت عاشورا افزود: عزاداری برای امام حسین (علیه‌السلام) در مهم‌ترین کارکرد خود، سبب شده است تا یاد، نام و پیام‌های نهضت عاشورا زنده و جاوید بماند، و آموزه‌های آن به همه بشریت انتقال یابد. از این طریق، همه انسان‌ها ـ مسلمان و نامسلمان ـ در طول تاریخ، با آموزه‌هایی همچون: ستم‌ستیزی، آزادگی، شهادت‌طلبی، ایثار و حقیقت‌جویی آشنا می‌شوند.

وی در ادامه با اعلام گزارشی از برنامه اعزام مبلغ در اداه تبلیغات اسلامی بروجن گفت: با توجه به درخواست‌های مساجد و هیئت‌های  مذهبی مبنی بر حضور روحانی در مسجد و هیئت‌ها، امسال ۱۳۰ مبلغ و مبلغه که تعداد ۷۵ نفر از آن‌ها دعوت‌شده از روحانیون دفاتر قم و اصفهان هستند، در این شهرستان مشغول امر مقدس تبلیغ هستند.

گفتنی است این گردهمایی پنج‌شنبه ۱۵ مهر با حضور جمعی از روحانیون در نمازخانه حوزه علمیه برادران بروجن برگزار شد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.