۱۳۹۵/۷/۱۱ تعداد بازدید: ۷۱
print

گردهمائی هیئت‌های مذهبی در شهرستان بروجن برگزار شد

گردهمائی هیئت‌های مذهبی شهرستان بروجن، با حضور مسئولین هیئت‌های مذهبی و باهدف آسیب زدایی از مجالس عزاداری برگزار شد.

گردهمائی هیئت‌های مذهبی در شهرستان بروجن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام مجید الهیان رئیس اداره بروجن  گفت: گردهمائی هیئت‌های مذهبی بروجن باهدف آسیب زدایی از مجالس عزاداری و آسیب‌شناسی عزاداری محرم و صفر، با حضور امام‌جمعه، فرمانده نیروی انتظامی و مسئولین هیئت‌های مذهبی، ۷ مهر ۹۵ در حسینیه سالار شهیدان بروجن برگزار شد. 

در این گردهمائی سرهنگ شکری فرماندهی نیروی انتظامی، گفت: هرساله در ایام محرم و صفر، عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) سعی می‌کنند به شایسته‌ترین شکل ممکن برای این امام مظلوم عزاداری کنند و این میان، در تعداد محدودی از مجالس عزاداری کارهایی انجام می‌شود که با آیین عزاداری امام حسین (ع) مغایرت دارد، لذا با توجه به اهمیت عزاداری در این ایام و نقش آن در حفظ و بقای دین و اینکه به گفته امام خمینی (ره): «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.» در این مراسم با هدف آسیب زدایی از مجالس عزاداری، به آسیب شناسی عزاداری محرم و صفر می‌پردازیم.

سرهنگ شکری در مورد آسب های عزاداری گفت یکی از آسیب‌ها ورود بدعتها و اندیشه‌های صوفی مآبانه است، ورود بدعتها و اندیشه‌های صوفی مآبانه مانند ورود آلات موسیقی به محافل عزاداری قمه‌زنی، زنجیرزنی، بلند کردن علامت‌های سنگین،  غلو در مقام اهلبیت علیهم السلام است.

فرماندهٔ نیروی انتظامی شهرستان بروجن سرهنگ شکری در پایان این گرد همائی گفت: از پتانسیل پلیس افتخاری در ماه محرم استفاده می‌شود و سعی بر آن است در هر مسجد، حسینیه و تکیه یک نفر پلیس افتخاری به منظور برقراری امنیت و حل مسائل مربوط به ترافیک مستقر شود.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.