۱۳۹۵/۷/۹ تعداد بازدید: ۵۶
print

گرد همایی هیئت های مذهبی در بروجن برگزار شد

همزمان با فرارسیدن ماه محرم، گرد همائی هیئت های مذهبی با حضور مسئولین هئیت ها مذهبی برگزار شد.

گرد همایی هیئت های مذهبی در بروجن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام مجید الهیان  گفت: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و صفر و با نگرش آسیب‌های موجود عزاداری‌ها، گرد همائی  هیئت‌های مذهبی، با حضور ۲۵۹ هیئت مذهبی  شهرستان بروجن، درحسینیه سالار شهیدان بروجن برگزار شد.

حجت‌الاسلام الهیان  گفت: این گردهمائی به منظور آمادگی هیئت‌های مذهبی برای برگزاری  هر چه باشکوه‌تر مراسم عزاداری ابا عبد االله الحسین (ع) در ماه محرم است.

 وی  در ادامه  به  بررسی آسیب‌های مختلف به‌ منظور جلوگیری از نفوذ نحله‌های انحرافی در میان هیئت‌های مذهبی پرداخت و گفت:  در آئین‌های عزاداری، توجه کامل هیئت‌های مذهبی به مداحان به منظور استفاده از شعرها و مداحی‌های مناسب، پرهیز از ترویج آسیب‌ها و خرافات در عزاداری‌ها، نظم در برنامه،  پرهز از طولانی کردن مجالس عزاداری، استفاده از احادیث  و تمثال شهدا و داشتن جلسات قرآن در هیئت، بشود.

وی از مسئولین هیئت‌های مذهبی  خواست تا با بهره‌گیری از علما و روحانیون در مراسم‌های عزاداری خود نسبت به هرچه بهتر اجراشدن این مراسم‌ها اقدام کنند.

در ادامه نیز سرهنگ شکری، فرماندهی انتظامی شهرستان بروجن، حجت‌الاسلام  سعادت فر امام‌جمعه بروجن، کاویانی نماینده شورای هیئت‌های مذهبی و نماینده شبکه بهداشت بروجن،  به ایراد سخنرانی پرداختند.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.