۱۳۹۳/۵/۲۵ تعداد بازدید: ۲۲۷
print

خطیب جمعه شهرکرد آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست

شهرکرد - ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در خطبه های نماز گفت: آمریکا هرگز قابل اعتماده نبوده و نیست.

خطیب جمعه شهرکرد آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست

حجت الاسلام ˈمحمد علی نکونام ˈ در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد افزود: آمریکا همیشه قصد چپاول ملت های آزاده را دارد و هرگز نباید به این استعمارگر اعتماد کرد.

وی با اشاره به دیدار سفیران و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف با مقام معظم رهبری گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند نباید به آمریکا در هیچ مرحله ای اعتماد کرد.

حجت الاسلام نکونام افزود: دشمنی آمریکا با ملت ایران دشمنی دیرینه است و در 28 مردادماه سال 1332نیز آمریکا برای بازگرداندن شاه خائن به ایران دست به کودتا و توطئه زد.

به گفته ی وی در حالی که همه می دانند آمریکا قابل اعتماد نیست و نمی توان به او اعتماد کرد، اما متاسفانه تعدادی از افراد در داخل کشور به دنبال اعتماد سازی عمومی برای سازش با آمریکا می باشند، که این خط اشتباهی است.

وی تاکید کرد: در مباحث هسته ای نیز مذاکره با آمریکا تا همان حد که مورد تایید مقام معظم رهبری باشد جایز است.

حجت الاسلام نکونام گفت: یکی از اشتباهات ملی گرایان در دوران کودتای نگین آمریکا در سال 1332 نیز جدا شدن از مرجعیت دینی بود که همین عامل باعث شکست ملی گرایان و گریز مردم از آنان شد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد مکتب اهل بیت (ع) را مکتب مهربانی و طوفت دانست و تصریح کرد: اسلام با افراطی گرای مخالف است و مکتب تشیع و اسلام ناب محمدی مکتب مهربانی و صلح و سازش می باشد.

حجت الاسلام نکونام افزود: دشمن نیز از طریق رسانه های خود سعی می کند شیعه را گروهی تندرو و افراطی و مخالف صلح نشان دهد در حالی که اسلام شیعه اهل بیت (ع) اسلام صلح و مهربانی است.

وی به سالروز ورود آزادگان به کشور اشاره کرد و گفت: آزادگان سرافزار، با صبر و استقامت و ایستادگی،پیام انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان رساندند.

حجت الاسلام نکونام به هفته جهانی مساجد اشاره کرد و افزود: حضور جوانان در مساجد یک نعمت است و باید زمینه جذب هر چه بیشتر جوانان بیش از پیش در مساجد فراهم شود.

وی برگزاری بیست و یکمین دوره طرح تقویت مبانی دینی و اعتقادی و شبهه زدایی دینی در شهرکرد را یکی از طرح های مهم ارزیابی کرد و گفت: سبک زندگی ها باید براساس آموزه های دینی باشد و خانواده ها سبک زندگی خود را اسلامی کنند.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.