۱۳۹۵/۷/۱۶ تعداد بازدید: ۸۹
print

آنچه که باعث لطمه دیدن عاشورا می‌شود تحریف معنوی است

روحانی مستقر روستای چلوان تحریف معنوی را باعث لطمه دیدن عاشورا دانست و گفت: تحریفی را که در آن گوینده هدف عمل را به شکل دیگر بیان می‌کند تحریف معنوی گویند.

آنچه که باعث لطمه دیدن عاشورا می‌شود تحریف معنوی است

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام  سید محمد علی قاسمی گفت: ابتدا باید ببینیم تحریف به چه معنا می باشد؟ چند نوع تحریف داریم؟ پس از آشنایی با تحریف می توانیم با آن مبارزه کنیم و بیان مطلبی در خارج از معنای واقعی را تحریف گویند.

حجت‌الاسلام قاسمی با اشاره به اینکه دو نوع تحریف وجود دارد، یکی تحریف لفظی و دیگری تحریف معنوی افزود: تحریفی که در لفظ صورت می گیرد یعنی کلمات را به نوع دیگر بیان کردن تحریف لفظی نام دارد.

وی ادامه داد: تحریفی را که در آن گوینده هدف عمل را به شکل دیگر بیان می‌کند تحریف معنوی گویند، مثلا شخصی برای دیدن همسایه خود که از مکه آمده است به خاطر ثواب آن می رود اما شخص دیگری می‌گوید این شخص به دلیل اینکه می خواهد دختر وی را برای پسرش بگیرد به دیدن او رفته است، در واقع این یک نوع تحریف معنوی می باشد که بسیار خطرناک تر از تحریف لفظی و آنچه که باعث لطمه دیدن عاشورا می‌شود تحریف معنوی است.

روحانی مستقر روستای چلوان با اشاره به یکی از تحریف های متعدد قیام عاشورا گفت: عده ای بیان می‌کنند که قیام امام حسین (ع) یک قیام فردی بوده است و هیچ ربطی به آن که مسلمانان دیگر نیز در صورت لزوم، همانند ایشان در راه اسلام حتی جان خود را نیز فدا کنند ندارد، این تنها یک تکلیفی برای ایشان از طرف خدا بوده و ایشان هم آن را به نحو احسنت انجام داده و پایان یافته است.

وی با بیان اینکه جامعه ی امروزی به دو دسته ی عامه مردم و علما تقسیم می‌شود افزود: وظیفه ی مشترک هر دو گروه شناخت تحریفات و مبارزه با آنها است، اما در این میان وظیفه ی علما خطیرتر است چون که اگر آنها چنین تحریفاتی را قبول کنند مطمئنا عده ای نیز به واسطه ی پیروی از آنها آن تحریف را پذیرفته و آن تحریف کم کم رایج می‌شود.

حجت‌الاسلام قاسمی تصریح کرد: حادثه کربلا برای ما یک حادثه بزرگ اجتماعی است، یعنی در تربیت ما، در خلق و خوی ما این حادثه اثر دارد و حادثه‌ای است که خود به خود بدون این که هیچ قدرتی ما را مجبور کرده باشد، میلیون‌ها نفر و قهرا میلیون‌ها ساعت از وقت خودمان را برای استماع قضایای مربوط به آن صرف می‌کنیم.

روحانی مستقر روستای چلوان گفت:ما شیعیان حاضریم از جان خود درترویج اهداف این قیام بگذریم، میلیون‌ها تومان در این راه خرج می‌کنیم، ولی مهم این است که این قضیه باید همان طوری که هست و همان طوری که بوده است بدون کم و زیاد بیان شود و اگر کوچک ترین دخل و تصرفی از طرف ما در این حادثه صورت بگیرد،حادثه را منحرف می‌کند و به جای این که ما از این حادثه استفاده بکنیم قطعا ضرر خواهیم کرد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.