۱۳۹۵/۷/۱۲ تعداد بازدید: ۷۸
print

برگزاری گردهمایی مسئولان هئیت‌های مذهبی و مداحان شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان

مدیر کل تبلیغات اسلامی از آمادگی هئیت‌های مذهبی و مداحان چهار محال و بختیاری برای برگزاری باشکوه مراسم عزاداری ماه محرم خبر داد.

برگزاری گردهمایی مسئولان هئیت‌های مذهبی و مداحان شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، در آستانه فرا رسیدن ماه محرم، گردهمایی هئیت‌های مذهبی و مداحان و شعرای آیینی شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان برگزار شد.

همایش با قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد و  حجت‌الاسلام سیدجعفر مرتضوی، مدیر کل تبلیغات اسلامی، با خیرمقدم به حضار گفت: باید برای ورود به محرم آماده باشیم و سعی کنیم به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که بیشترین بهره را از این ماه برای نشر معارف اهل‌بیت(ع) ببریم.

وی افزود: امروز زنگ شروع محرم نواخته شد و هئیت‌های مذهبی و مداحان باید به گونه‌ای عمل کنند تا بهانه‌ای به دشمنان اسلام و تشیع نیفتد که با آن بهانه به اعتقادات ما حمله کرده و در ذهن و دل جوانان ما شبهه ایجاد کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی افزود: همه ما باید سعی کنیم مرام و اهداف قیام امام حسین(ع) در زندگانی همه ما و جامعه شیعی پیاده کنیم و فقط به یاد امام حسین(ع) بسنده نکنیم.

وی افزود: هدف امام حسین(ع) اصلاح جامعه اسلامی بود بود و دغدغه ما باید تحقق اهداف قیام امام حسین(ع) باشد و اگر رسیدن به اهداف قیام امام حسین(ع) دغدغه افراد جامعه شیعی ما شد دیگر خبری از منکرات در جامعه نخواهد بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی ادامه داد: کسی که دغدغه‌های امام حسین(ع) دغدغه‌های او باشد، در برابر بی‌حجابی، ربا گرانفروشی و دیگر مظاهر فساد سکوت نمی‌کند و از کنار آنها با بی‌تفاوتی عبور نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام مرتضوی در پایان سخنان خود گفت: از حسین(ع) به شعار بسنده نکنیم، حسین(ع) را با هدفش، معروف‌هایش و قیام او در مقابل منکرات بشناسیم، و جامعه ولایی ما زمانی بالندگی لازم را خواهد داشت که معارف حسینی در جامعه حاکم باشد.          

در ادامه همایش سردار غلامعباس غلامزاده، فرماندهی انتظامی استان، گفت: انقلاب اسلامی ما با تاسی به مرام امام حسین(ع) در مراحل مختلف عمر خود از همه خطرات و موانع با سربلندی عبور کرد و امروز نیز ایستادگی در مقابل همه فتنه‌ها و تحریم‌های هوشمندانه دشمنان، نیز نشأت گرفته از شور و شعور حسینی است.

وی افزود: نهضت اسلامی ما در سال ۵۷ با الگوبرداری از قیام عاشورا برپا شد و هیئت‌های مذهبی بودند که نیروی انقلاب را تامین کرده و جوانان را به خیابان‌ها کشاندند و همین بچه هیئتی‌ها بودند که که با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل، دشمن بعثی را از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران بیرون کردند.

سردار غلامزاده تاکید کرد: عظمت حادثه عاشورا بقدری عظیم است که دشمنان اسلام نمی‌توانند در اصل آن تشکیک کنند، بنابراین سعی دارند با وارد کردند انحرافات مسیر هیئت‌ها را از اصل موضوع منحرف کرده و کاری کنند تا مردم از مفاهیم عاشورا به ظواهر اکتفا کنند.

فرماندهی انتظامی استان در پایان سخنان خود نکات امنیتی را برای رؤسای هیئت‌ها و مداحان تشریح کرد و از حاضران خواست در طول ماه محرم این نکات را رعایت کنند.

این گردهمایی پنج‌شنبه هشتم مهر ۱۳۹۵ در مهدیه مصلی شهرکرد برگزار شد. 

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.