۱۳۹۵/۷/۱۶ تعداد بازدید: ۱۷۲
print

خانواده، محل پرورش بهترین بندگان خدا است

روحانی مستقر چلوان، خانواده را محل پرورش بهترین بندگان خدا دانست و گفت: یکی از رسالتهای مهم خانوادگی، تشکیل خانه و خانواده ای توحید محور و تربیت نسلی موحّد و ذاکر خداست.

خانواده، محل پرورش بهترین بندگان خدا است

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام  سید محمد علی قاسمی در جمع مهدی یاوان روستای چلوان گفت: یکی از اصول مهم تربیتی و ارزیابی شخصیت افراد، ارزیابی دلاوری، خطر پذیری و شجاعت آنان است و در بین فضیلت ها و ارزش های اخلاقی انسانی، شجاعت یکی از برترین و کلیدی ترین فضائل است.

حجت‌الاسلام قاسمی افزود: همانطور که تشکیل حکومت عدالت گستر مهدوی نیازمند وجود مردانی شجاع و دلاور است و به طور یقین تربیت چنین سربازانی از کانون تربیتی خانواده شروع می‌شود و  برای تربیت نسلی شجاع و مؤمن، انتخاب همسری با این خصیصه و از خانواده های نجیب و شجاع پرور، ضروری است، زیرا بر اساس قانون وراثت، صفات شخصیتی والدین به نسل های بعدی منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: در دولت حضرت مهدی (ع) در کنار دین محوری، عقل محوری و عقل باوری و تربیت و شکوفائی خرد بشری، از مهم ترین اصول و خط مشی هاست و این دوران را بدون اغراق می توان دوران تکامل عقل و حکومت عاقلان و حاکمیت عقل نامید، چرا که در دوره پر برکت ظهور امام زمان (ع)، عقول بشری از چنگال هوی ها و هوس های شیطانی و حیوانی نجات می یابد و راه تکامل و اوج را پیش می گیرد.

روحانی مستقر روستای چلوان گفت: ایده مهدویت به‌عنوان عظیم ترین آرمان جهانی در طول تاریخ، مورد نظر ادیان، اندیشمندان، نویسندگان و هنرمندان قرار گرفته است، آرمانی بزرگ مبنی بر برقراری مدینه فاضله که به مشخصات و برنامه های این آرمان شهر مهدوی در برخی از آیات قرآنی و روایات اهل بیت (ع) اشاره شده است.

وی افزود: امام عصر (عج) قیام خود را از مسجد الحرام شروع می‌کنند و مرکز حکومت خویش را مسجد کوفه قرار می دهند و در احیاء و پاکسازی مساجد از تجملات دنیوی و امور زائد تلاش می‌نمایند، همچنین حضرت همه ی فروع به زمین مانده الهی چون نماز، زکات، خمس؛ امر به معروف و نهی از منکر ودیگر مسائل دین را احیاء می‌کند.

حجت‌الاسلام قاسمی از جمله مشخصات یک خانواده ی موفق و معنوی را  آرمان خواهی و آرمان گرایی دانست و گفت: این خصلت، یکی از وجوه مشترک فرهنگ و تمدن مهدوی با فرهنگ یک خانواه مسلمان است.

حجت‌الاسلام قاسمی تصریح کرد: حکومت مهدوی در پی تشکیل جامعه بزرگ فاضله و خانواده در پی تشکیل جامعه کوچک فاضله است و به عبارتی هر دو در پی ایجاد فضایی با محوریت ارزش های آسمانی و الهی هستند تا در این فضا، انسانها بتوانند بدون هیچ مانع و سدی، مسیر تکامل و رسیدن به اوج قله های انسانیت را سپری کنند.

گفتنی است، نشست منتظران موعود با همکاری گروه یاوران مهدی روستای چلوان روز پنجشنبه ۸ مهر ۹۵ در حسینیه چلوان برگزار شد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.