۱۳۹۵/۷/۴ تعداد بازدید: ۷۷
print

کاهش آسیب‌های اجتماعی از برکات کلاس‌های قرآنی است

مدیر مؤسسه منتظران مهدی(عج) هفشجان گفت: افزایش تعداد نمازگزاران جوان و نوجوان در مساجد و کاهش آسیب‌های اجتماعی و فردی میان جوانان و نوجوانان از برکات برگزاری کلاس‌های قرآنی است.

کاهش آسیب‌های اجتماعی از برکات کلاس‌های قرآنی است

 به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، مهراب شفیعی، مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت منتظران مهدی(عج) هفشجان، با اشاره به برگزاری کلاس‌های قرآنی مؤسسه منتظران مهدی(عج) از سال ۷۶ تاکنون، گفت: این کلاس‌ها با حضور اساتید و مربیان قرآنی شهر هفشجان که در مجموع ۱۰ نفر مربی قرآنی دارای تحصیلات دیپلم و کارشناسی هستند، تشکیل می‌شود و بنیان‌گذار موسسه منتظران مهدی(عج) حجت‌الاسلام و المسلمین آیت کیوانی است.

وی با اشاره به اینکه کلاس های قرآنی موسسه منتظران مهدی(عج) با محوریت سنجش، جذب، ارتقا و حمایت استعدادهای قرآنی در طول سال برگزار می‌شود، افزود: در شهر هفشجان کلاس‌های قرآنی به صورت خانگی و در هفته دو تا سه جلسه برگزار می‌شود و از اهداف اصلی این موسسه شعبه‌بندی کلاس‌ها در مکان‌های مختلف شهر است تا عموم مردم هفشجان بتوانند از این کلاس‌های قرآنی بهره‌مند شوند.

مدیر موسسه منتظران مهدی(عج) اظهار کرد: مربیان قرآنی هفشجان در محله‌های مختلف با برگزاری کلاس های قرآنی در کنار مباحث آزاد و حفظ قرآن، سیر مطالعاتی اساتیدی چون شهید مطهری را نیز تدریس می‌کنند.وی تصریح کرد: آموزش نکات تربیتی برای والدین و برگزاری اردوهای فرهنگی از دیگر برنامه‌های موسسه منتظران مهدی(عج) است.

شفیعی ادامه داد: موسسه منتظران مهدی(عج)، امکانات و هزینه کافی برای برگزاری کلاس‌های قرآنی ندارد ولی کلاس‌های قرآنی برگزار شده در سطح کنونی، تاثیرات بسیار مثبتی در سطح شهر و خانواده‌ها داشته است.

وی افزایش تعداد نمازگزاران جوان و نوجوان در مساجد و کاهش آسیب های اجتماعی و فردی در بین جوانان و نوجوانان را از برکات برگزاری این کلاس‌های قرآنی در شهر هفشجان دانست.

 مدیر موسسه منتظران مهدی(عج) عنوان کرد: سالانه ۵۰ قرآن‌آموز برای شرکت در کلاس های قرآنی موسسه منتظران مهدی(عج) ثبت نام می‌کنند که بیشتر آنان از بین دانش‌آموزان و دانشجویان هستند.

شفیعی بیان کرد: این موسسه نه حافظ کل قرآن تربیت کرده که از این تعداد دو حافظ قرآن خانم‌های خانه‌دار و هفت حافظ دیگر دانشجو هستند.

مهراب شفیعی در پایان تصریح کرد: موسسه منتظران مهدی(عج) هفشجان بودجه خود را از طریق حمایت برخی دستگاه ها از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و کمک‌های مردمی تأمین می‌کند و خیرین سهم کمتری در این مجموعه دارند که امیدواریم در آینده با حمایت خیرین دوراندیش بتوانیم در گسترش فعالیت‌های قرآنی در هفشجان کوشا باشیم.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.