۱۳۹۵/۷/۱۶ تعداد بازدید: ۶۵
print

نیروی انتظامی با افتخار و با تامین نظم و امنیت وبا مشارکت و همراهی عزاداران حسینی انجام وظیفه می‌کند

کارشناس نیروی انتظامی کوهرنگ گفت: نیروی انتظامی با افتخار و با تامین نظم و امنیت وبا مشارکت و همراهی عزاداران حسینی انجام وظیفه می‌کند.

نیروی انتظامی با افتخار و با تامین نظم و امنیت وبا مشارکت و همراهی عزاداران حسینی انجام وظیفه می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، کریم زاده کارشناس نیروی انتظامی در گردهمایی هیئت های مذهبی و مداحان کوهرنگ با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران شهیدش، بیان کرد: یکی از اهداف قیام حضرت سیدالشهدا(ع) مقابله با خرافه پرستی و انحرافات تفکری بر جامعه اسلامی آن دوران بوده است که امروزه وظیفه ما این است که با الگو قرار دادن مکتب حضرت امام حسین(ع) در نحوه ی عزاداری و احیا ایام عزاداری محرم، با هر گونه تلاش ها و جریان های انحرافی و خرافی گری مقابله کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه ما شیعیان این است که حقیقت های مقدس قیام عاشورا که در جلوه های اخلاقی،برادری،ایثار،نوع دوستی و رعایت حقوق دیگران نمایان است را تبیین و ترویج دهیم.

کریم زاده تصریح کرد: سنت عاشورا بیانگر و تقویت کننده پیام جهاد،ایثار،شهادت و ترویج فرهنگ ناب محمدی(س) است که ما باید در این راستا با حذف ناهنجاری ها ترویج دهنده آن سنت باشیم.

در ادامه صالحی کارشناس شبکه بهداشت و درمان بر حفظ پاکیزگی شهرها و روستاها تاکید کرد و افزود: سنت عزاداری برای شهیدان کربلا امری پایدار و محفوظ است و در کنار آن باید به حفظ امنیت و پاکیزگی شهر و روستاهایمان خصوصا در ایام محرم تلاش کنیم  و از ریختن ظروف یک بار مصرف در کوچه و معابر بپرهیزیم.

گفتنی است، گردهمایی هیئت های مذهبی و مداحان شهرستان کوهرنگ، یکشنبه ۱۱ مهر۱۳۹۵ در مسجد جامع شهر چلگرد برگزار شد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.