۱۳۹۵/۷/۱۶ تعداد بازدید: ۷۴
print

هیئت های مذهبی و مداحان دو بازوی دینی پرتوان درمناسبت های فرهنگی و دینی جامعه هستند

رئیس تبلیغات اسلامی کوهرنگ بیان کرد: هیئت های مذهبی و مداحان دو بازوی دینی پرتوان درمناسبت های فرهنگی و دینی جامعه هستند.

هیئت های مذهبی و مداحان دو بازوی دینی پرتوان درمناسبت های فرهنگی و دینی جامعه هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، گردهمایی مسئولین هیئت های مذهبی شهر چلگرد به منظور برنامه ریزی دسته روی عزاداران، مراسم شیرخوارگان و دسته روی عزاداران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

وی با تاکید بر همکاری و همراهی هیئت های مذهبی شهر چلگرد بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم مساجد، حسینیه ها، بلوارها و خیابان های اصلی شهرستان کوهرنگ سیاه پوش شود و برنامه ریزی های لازم به منظور اجرای هر چه بهتر مراسم ماه محرم بویژه تاسوعا و عاشورای حسینی انجام گیرد.

حجت‌الاسلام نصیری ادامه داد: هرکس در هرجایی که باشد باید از تمام امکاناتی که در اختیار دارد برای جلوه دادن روز عظیم عاشورا استفاده کند و در این راه از هیچ چیزی کوتاهی وغفلت نکند.

در ادامه با تصمیم گیری هیئت های مذهبی، مراسم شیرخوارگان در روز جمعه در مصلی شهر چلگرد و همچنین مراسم تعزیه خوانی،سینه زنی، سخنرانی و مرثیه سرایی از شب اول محرم تا شب دهم محرم در حسینیه حضرت محمد رسول الله(ص) و مسجد جامع شهر چلگرد برگزار می‌شود.

گفتنی است، تعداد ۵ هیئت مذهبی ویژه برادران و ۲ هیئت مذهبی ویژه خواهران در شهر چلگرد فعالیت دارند.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.