۱۳۹۵/۷/۱۶ تعداد بازدید: ۱۸۰
print

اجلاس نماز ادارات شهرستان کیاربرگزارشد

اجلاس نماز با موضوع «نقش نمازدرپیشگیری از آسیب های اجتماعی»درشهرستان کیار برگزارشد.

اجلاس نماز ادارات شهرستان کیاربرگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری، سید حسن چراغی رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان کیار ودبیر اجرایی ستاد اقامه نماز شهرستان از برگزاری اجلاس  نماز با شعار "نقش نماز در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی" در روز ۱۴مهرماه در مرکز شهرستان کیار  خبر داد.

وی افزود: این اجلاس با هدف  ترویج فرهنگ نماز خوانی و آشنایی با تاثیرات نماز ونمازخوانی در شهرستان برگزار و از  برترین های اقامه نماز شهرستان تجلیل شد.

چراغی تصریح کرد: در این مراسم از مساجد نمونه،مکبربرتر،خادم برتر،امام جماعت برتر،عاملین موفق زکات و دستگاهها ی برتر در امر نمازمعرفی و تجلیل و کمیته های،علمی، اجرایی، پشتیبانی،هماهنگی و تبلیغات تشکیل شد و این کمیته ها در قالب ستاد اجلاس نماز شهرستان کیار وظیفه هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های پیش بینی شده را برعهده دارند.

قدمعلی مردانی فرماندار شلمزار و رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان دراین نشست تلاش در جهت اقامه هر چه باشکوه تر نماز جماعت در ادارات توسط رابطین نماز را دارای اجری اخروی عنوان کرد و افزود: رابطین و خادمین نماز صرفا در جهت رضای الهی،در مسیر نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز جماعت در ادارات تلاش کنند و لازم است برای تحقق این امر معنوی، همه کارکنان و مدیران مشارکت و از فعالیت های مرتبط با ترویج وتوسعه فرهنگ نماز حمایت و پشتیبانی معنوی نمایند.

مردانی در ادامه با اشاره به جایگاه رابطین نماز نیز اظهار داشت: با توجه به مسئولیت و جایگاه مهم رابطین نماز دستگاه ها، این افراد باید با رفتار و برخورد خویش به حفظ و صیانت ازفرهنگ نماز بپردازند.

وی در پایان اظهار کرد:ایجاد فضای معنوی در محیط کار، تاثیرگذاری مثبت در فعالیت های کارکنان و ارائه خدمات بهتر از اثرات معنوی برپایی نماز جماعت در ادارات است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 در این نشست پس از بحث‌های انتقادی و چالشی بین اعضاء و بیان مسائل و مشکلات پیش روی، حاضران بر تعامل بین دستگاه‌های فرهنگی در حوزه دین و نماز در راستای ترویج و گسترش فرهنگ نماز در ادارات تأیید کردند.

حجت‌الاسلام ابراهیم رنجبر،کارشناس مرکز تخصصی نماز کشور سخنران دعوت شده این مراسم دربخشی از سخنان خود ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) با بیان مطلبی اظهار داشت: امام حسین جان خود را برای حفظ دین اسلام نثار کرد و وظیفه ما هم این است که از آن پاسداری کنیم.

وی با اشاره به جایگاه واهمیت نماز جماعت گفت: نماز عبادتی است که موجب شناخت خدا می‌شود و ما وظیفه داریم در گسترش این فریضه الهی گام برداریم.

حجت‌الاسلام رنجبر در خاتمه با بیان این مطلب که،نماز جماعت از اهمیت بسیار والایی برخوردار است،توجه بیشتر مردم ومسئولان را درتوجه به این فریضه مهم الهی هائز اهمیت دانست وبا اشاره به احادیث، بر لزوم توجه به برپایی نماز جماعت درادارات ودستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: مسئولین دستگاههای اجرایی باید جزء اولین افرادی باشند که در نماز جماعت در اول وقت،تا حد امکان در مساجد شر کت کنند.

درپایان این مراسم مداح اهل بیت عصمت وطهارت حمید حمزه به ذکر مداحی ومدیحه سرایی سالروز شهادت حضرت رقیه(س)پرداخت.

گفتنی است،اجلاس نماز ادارات شهرستان کیار چهاردهم مهر سال جاری درسالن اداره آموزش وپرورش شهرستان کیار برگزارشد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.