۱۳۹۵/۷/۱۲ تعداد بازدید: ۱۱۶
print

فقرا، مساکین و نیازمندان اولویت اول در پرداخت زکات هستند

روحانی مستقر روستای جغدان بخش ناغان تاکید کرد: فقرا، مساکین و نیازمندان اولویت اول در پرداخت زکات هستند و باید به این اقشار بیشتر رسیدگی شود.

فقرا، مساکین و نیازمندان اولویت اول در پرداخت زکات هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری، حجت‌الاسلام حسن حبیبی، روحانی مستقر روستای جغدان در بازدید وسرکشی از برنجکاران بخش ناغان به اهمیت و جایگاه پرداخت زکات اشاره کرد و کشاورزان را در پرداخت امر زکات توجیه کرد.

وی به جایگاه زکات و اهمیت آن در ابعاد مختلف اشاره کرد و افزود: آیات فراوانی در خصوص زکات وجود دارد و در روایات مختلف هم تاکید زیادی بر پرداخت زکات شده و هر انسان عاقلی باید زکات مال خود را پرداخت کند زیرا خداوند وعده داده که پرداخت زکات موجب برکت مال می‌شود و وعده خداوند حق است.

حبیبی زکات را ضمانت و بیمه‌ای برای مال و دارایی عنوان کرد و افزود: باور کنیم زکات ضمانت و بیمه‌ای برای مال و دارایی است اگر جمع آوری و مصرف زکات به صورت درست انجام شود دیگر نیازی به پرداخت مالیات نیست و مسیر پرداخت زکات به گونه‌ای است که این مسیر هیچگاه بسته نمی‌شود.

وی گفت: فقرا، مساکین و نیازمندان اولویت اول در پرداخت زکات هستند و باید به این اقشار بیشتر رسیدگی شود.

گفتنی است، این دیدار وسرکشی نهم مهرسال جاری دربین برنجکاران بخش ناغان برگزارشد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.