۱۳۹۵/۷/۱۰ تعداد بازدید: ۱۱۱
print

نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی درشهرستان کیاربرگزارشد

نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی مناسبت های مذهبی با حضور اعضا درشهرستان کیاربرگزارشد.

نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی درشهرستان کیاربرگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری، ششمین نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی درمناسبت های مذهبی شهرستان کیار روز شنبه دهم مهر ۹۵ در سالن غدیرفرمانداری کیاربا تلاوت آیاتی از قرآن مجید با موضوع برنامه ریزی برگزاری ایام محرم وعزاداری حضرت امام حسین (ع) وفعالیت های قرآنی ادارات برگزارشد.
حجت‌الاسلام سید حسن چراغی،رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان کیار در ابتدای این نشست با عرض خیر مقدم به حاضران،با بیان روایتی فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام راتسلیت گفت.

وی گفت: نواختن زنگ امر به معروف و نهی از منکر مراسم مذهبی (احلی من العسل) ویژه دانش آموزان نوجوان در شهرستان با همکاری اداره آموزش وپرورش انجام می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار افزود: سفره های حسینی و مراسم عزاداری از سوی هیئت جوانان علی اکبر و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان در شهر های ناغان و دستنا برگزار می‌شود. 
حجت‌الاسلام چراغی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه واقعه عاشورا در زندگی شیعیان و تاثیر پذیری مردم از این واقعه تاریخی گفت: تبلیغات اسلامی شهرستان با همکاری هیئت های مذهبی و کانون مداحان برنامه های ویژه این ماه را ان شاء الله با تمام تلاش پیگری و نظارت می‌کند.
وی همچنین به لزوم همکاری دیگر دستگاه ها و ادارات شهرستان در این ایام اشاره کرد و گفت: ما باید ضعفها و نقاط ضعف موجود در برنامه های سال گذشته را پوشش دهیم ونسبت به تقویت برنامه های مفید کوشش نماییم.
کیانوش نادری معاون محترم فرماندار با تسلیت این ایام گفت: مراسم محرم متعلق به مردم است وخود مردم نقش اصلی را در برگزاری این برنامه ها دارند،اما ما به‌عنوان خدمت گزاران به مردم شهرستان، با نظارت و برنامه ریزی خود دربهتربرگزار شدن این مراسم در خدمت حضرت ابا عبدالله (ع)و مردم هستیم.
نادری در زمینه برگزاری این برنامه ها نکات و پیشنهاداتی را بیان کرد و گفت: ما آماده ی انجام هرگونه همکاری در این ایام هستیم.
درپایان این نشست اعزام مبلغ به نقاط مختلف شهرستان،نظارت بر فعالیت هیئت های مذهبی و مداحان ایام محرم وهماهنگی برگزاری نماز جماعت ظهرعاشورا در مساجد و حسینیه های سراسر شهرستان با همکاری تبلیغات اسلامی، نظارت بربهداشت نذور آماده ی توزیع، ظروف مورد استفاده درهیئت ها و ذبح قربانی ها به صورت کامل، با همکاری شبکه بهداشت شهرستان برنامه ریزی شد.
گفتنی است، این نشست دهم مهر سال ۹۵ درسالن غدیر فرمانداری شهرستان کیاربرگزارشد.

  • - نویسنده: تبیان شهرکرد
نظرات

 نام:
 *نظر:
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.